مسابقات

مسابقه رپید آزاد هفتگی ۷ اردیبهشت ۱۴۰۳

هیجان و رقابت در مسابقه رپید هفتگی هفتم اردیبهشت ماه ۱۴۰۳

چهارمین مسابقه شطرنج رپید غیر ریتد آزاد هفتگی سال که در تاریخ ۱۴۰۳/۰۲/۰۷ با حضور جمعی از اساتید و مستعدین برگزار شد، نمایشی از تمرکز و رقابت فشرده را در برداشت. این رویداد شطرنجی که در ۶ دور انجام شد، با کنترل زمانی ۱۰ دقیقه برای هر بازیکن به همراه ۵ ثانیه پاداش به ازای هر حرکت، جذابیت خاصی داشت. در این رویداد هیجان انگیز، شاهد رقابتی نفس گیر بین شرکت کنندگان بودیم که هر یک تلاش می کردند بهترین استراتژی ها و مهارتهای تاکتیکی خود را به نمایش بگذارند.

نام آوران

در این مسابقه که ۲۰ شرکت کننده از ۲۴ بازیکن حاضر در جدول دارای درجه بین المللی بودند، پیمان طباطبایی با تمرکز قوی و استراتژی های نوین توانست با نبوغ و دقت بالا در یک رقابت کاملا فشرده جایگاه نخست را از آن خود کند. ابوالفضل خانعلی زاده رقیب سرسخت وی با دقت و حرکات مدبرانه تا آخرین لحظه برای کسب عنوان تلاش کرد و در نهایت دوم شد. علیرضا سوسنی منگودهی نیز با ارائه بازی های محکم و منطقی، استحکام تاکتیک های خود را به رخ رقبا کشید و سوم شد.

یکی از نقاط عطف مسابقه، حضور ابوالفضل ایمانی به عنوان نوجوان برتر بود. ابوالفضل هرچند از فروغ گذشته به دور بود اما با استعداد و پتانسیل قابل توجه خود، نشان داد که آینده ای درخشان در انتظار وی است. در دسته پیشکسوتان نیز حسین خدایی با متوقف کردن سوسنی، عنوان پیشکسوت برتر را کسب نمود.

این مسابقه نشان دهنده ارزش های تعالی بخش و آموزه های شطرنج شامل شکیبایی، انضباط و اندیشه راهبردی بود. شرکت کنندگان در دورهای مسابقه با ارائه بازی های نوآورانه، مهارت های خود و حریفان را به چالش کشیدند. حاضرین نیز مجذوب لحظات حساس انتهای بازی ها شدند.

کادر برگزاری

مسئول برگزاری: علی نظری، سرداور: حمید مومیوند و جانشین سرداور: پیمان طباطبایی

لینک مسابقه در سایت نتایج: [Chess-Results Server Chess-results.com – Baharestan Rapid Weekly 1403/02/07]

هدف ما ارائه نگاهی عمیق‌تر به جهان شطرنج و ارتقای فرهنگ و دانش این ورزش فکری در میان علاقه‌مندان است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + ده =

دکمه بازگشت به بالا