مسابقات

مسابقه رپید غیر ریتد گرامی‌داشت دهه فجر

هیجان و رقابت در مسابقه رپیدغیر ریتد گرامی‌داشت دهه فجر

مسابقه شطرنج رپید غیر ریتد که در تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ برگزار شد، نمایشی از استعداد، تمرکز و رقابت فشرده را در بر داشت. این رویداد شطرنجی که در ۷ دور به روش سوئیسی انجام شد، با کنترل زمانی ۱۰ دقیقه برای هر بازیکن به همراه ۵ ثانیه پاداش به ازای هر حرکت، جذابیت خاصی داشت.

پیش از شروع دور اول بازی ها، رضا فلاح معاون اداره ورزش و جوانان شهرستان بهارستان در سخنانی کوتاه ضمن تبریک ایام دهه فجر به خانواده شطرنج بهارستان برای اهالی این رشته آرزوی موفقیت روزافزون داشتند.

در میان ۵۱ شرکت‌کننده که ۲۲ بازیکن دارای درجه بین المللی بودند، ابوالفضل ایمانی نوجوان ۱۲ ساله و محصول شگفت انگیز هیات بهارستان با دید استراتژیک و مهارتی بی مانند در حضور بزرگان این رشته با ۶ امتیاز به مقام اول دست یافت. عنایت ازباغی پس از کسب سلامت و بهبود نسبی اثرات تصادف با امتیاز برابر اما به دلیل شکست از وی دوم شد. حسین خدایی بازیکن کهنه کار و باحوصله با ۵.۵ امتیاز سوم شد.

این مسابقه همچنین شاهد حضور پیشکسوتان، بانوان و نوجوانان برجسته در عرصه شطرنج بود. از پیمان طباطبایی به عنوان پیشکسوت برتر و محمدتقی آقامالی به عنوان بهترین بازیکن بدون ریتینگ تقدیر شدند. بهشته رهبری با ۹ سال سن بانوی برتر مسابقه شد. همچنین در خصوص نفرات برتر رده سنی، ارسطو بدلی اجیرلو ۱۷ ساله، طاها مهدوی ۹ ساله و محمدجواد رضایی گرجان ۱۱ ساله در رده سنی زیر ۱۸ سال اول تا سوم شدند.

در رده سنی زیر ۱۴ سال، رادین آریان فرد اول و بنیامین آقائی پور آغجه کند دوم شد. در رده سنی زیر ۱۲ سال، محمدجواد باغی شام اسبی نه ساله مقام نخست را به دست آورد. در این رده آرش مطلوبی باران نیز با ده سال سن دوم شد. در رده سنی زیر ۱۰ سال، دختر تلاشگر بهارستان، باران رهبری اول و محمدمهدی بهمنی دوم شد. در بخش خردسالان نیز احکام به آریاهای بهارستان رسید. آریا کنگ آوری و آریا ناجی به ترتیب اول و دوم شدند.

این مسابقات جدا از یک رویداد ورزشی، نمایشگاهی از هنر استراتژیک و تفکر عمیق در شطرنج بود. شرکت‌کنندگان با هر حرکت خود، مهارت و دقت عمیق خود را به نمایش گذاشتند. دوستداران شطرنج نیز شاهد رقابت‌های تنگاتنگ و لحظات هیجان‌انگیز بودند.

مسئول برگزاری: علی نظری و سرداور: حمید مومیوند

روابط عمومی: لاوین علیزاده و فاطمه بالادستیان

[لینک مسابقه در سایت نتایج: Chess-Results Server Chess-results.com – Baharestan Fajr Cup 1402]

هدف ما ارائه نگاهی عمیق‌تر به جهان شطرنج و ارتقای فرهنگ و دانش این ورزش فکری در میان علاقه‌مندان است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =

دکمه بازگشت به بالا