مسابقات

مسابقه رپید آزاد هفتگی ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

هیجان و رقابت در مسابقه رپید هفتگی بیست و هشتم اردیبهشت ماه ۱۴۰۳

ششمین مسابقه شطرنج رپید غیر ریتد آزاد هفتگی سال که در تاریخ ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ با حضور جمعی از اساتید و مستعدین برگزار شد، نمایشی از تمرکز و رقابت فشرده را در برداشت. این رویداد شطرنجی که در ۶ دور انجام شد، با کنترل زمانی ۱۰ دقیقه برای هر بازیکن به همراه ۵ ثانیه پاداش به ازای هر حرکت، جذابیت خاصی داشت. در این رویداد هیجان انگیز، شاهد رقابتی نفس گیر بین شرکت کنندگان بودیم که هر یک تلاش می کردند بهترین استراتژی ها و مهارتهای تاکتیکی خود را به نمایش بگذارند.

نام آوران

در این مسابقه که ۱۴ شرکت کننده از ۱۶ بازیکن حاضر در جدول دارای درجه بین المللی بودند، رضا ساریجلو با تمرکز قوی و استراتژی های نوین توانست با نبوغ و دقت بالا در یک رقابت کاملا فشرده جایگاه نخست را از آن خود کند. محسن قانع رقیب سرسخت وی با دقت و حرکات مدبرانه تا آخرین لحظه برای کسب عنوان تلاش کرد اما به دلیل شکست در بازی رو در رو دوم شد. یکی از نقاط عطف مسابقه، حضور ابوالفضل ایمانی به عنوان نفر سوم جدول و نوجوان برتر بود. ابوالفضل با استعداد و پتانسیل قابل توجه خود، نشان داد که آینده ای درخشان در انتظار وی است.

این مسابقه نشان دهنده ارزش های تعالی بخش و آموزه های شطرنج شامل شکیبایی، انضباط و اندیشه راهبردی بود. شرکت کنندگان در دورهای مسابقه با ارائه بازی های نوآورانه، مهارت های خود و حریفان را به چالش کشیدند. حاضرین نیز مجذوب لحظات حساس انتهای بازی ها شدند.

کادر برگزاری

مسئول برگزاری و سرداور: علی نظری، جانشین سرداور: پیمان طباطبایی و مسئول قرعه کشی: حمید مومیوند

لینک مسابقه در سایت نتایج: [Chess-Results Server Chess-results.com – Baharestan Rapid Weekly 1403/02/28]

هدف ما ارائه نگاهی عمیق‌تر به جهان شطرنج و ارتقای فرهنگ و دانش این ورزش فکری در میان علاقه‌مندان است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا