مسابقات

مسابقه رپید آزاد هفتگی ۲۴ فروردین ۱۴۰۳

هیجان و رقابت در مسابقه رپید هفتگی بیست و چهارم فروردین ماه ۱۴۰۳

سومین مسابقه شطرنج رپید غیر ریتد آزاد هفتگی سال که در تاریخ ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ با حضور جمعی از اساتید و مستعدین برگزار شد، نمایشی از تمرکز و رقابت فشرده را در برداشت. این رویداد شطرنجی که در ۶ دور انجام شد، با کنترل زمانی ۱۰ دقیقه برای هر بازیکن به همراه ۵ ثانیه پاداش به ازای هر حرکت، جذابیت خاصی داشت. در این رویداد هیجان انگیز، شاهد رقابتی نفس گیر بین شرکت کنندگان بودیم که هر یک تلاش می کردند بهترین استراتژی ها و مهارتهای تاکتیکی خود را به نمایش بگذارند.

نام آوران

در این مسابقه که ۹ شرکت کننده از ۱۳ بازیکن حاضر در جدول دارای درجه بین المللی بودند، علیرضا سوسنی منگودهی با تمرکز قوی و استراتژی های نوین توانست با نبوغ و دقت بالا جایگاه نخست را از آن خود کند. حسین خدایی رقیب سرسخت وی با دقت و حرکات مدبرانه تا آخرین لحظه برای کسب عنوان تلاش کرد و در نهایت دوم شد. علی نظری نیز با ارائه بازی های محکم و منطقی، استحکام تاکتیک های خود را به رخ رقبا کشید و سوم شد.

یکی از نقاط عطف مسابقه، درخشش محمدجواد باغی شام اسبی به عنوان نوجوان برتر بود. محمدجواد با استعداد و پتانسیل قابل توجه خود، نشان داد که آینده ای درخشان در انتظار وی است.

این مسابقه نشان دهنده ارزش های تعالی بخش و آموزه های شطرنج شامل شکیبایی، انضباط و اندیشه راهبردی بود. شرکت کنندگان در دورهای مسابقه با ارائه بازی های نوآورانه، مهارت های خود و حریفان را به چالش کشیدند. حاضرین نیز مجذوب لحظات حساس انتهای بازی ها شدند.

کادر برگزاری

مسئول برگزاری و سرداور: علی نظری و مسئول قرعه کشی: حمید مومیوند

لینک مسابقه: [Chess-Results Server Chess-results.com – Baharestan Rapid Weekly 1403/01/24]

هدف ما ارائه نگاهی عمیق‌تر به جهان شطرنج و ارتقای فرهنگ و دانش این ورزش فکری در میان علاقه‌مندان است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − هفت =

دکمه بازگشت به بالا