مسابقات

مسابقه رپید آزاد هفتگی ۱ دی ۱۴۰۲

هیجان و رقابت در مسابقات رپید هفتگی یکم دی ماه ۱۴۰۲

مسابقه شطرنج رپید آزاد هفتگی که در تاریخ ۱۴۰۲/۱۰/۰۱ برگزار شد، نمایشی از استعداد، تمرکز و رقابت فشرده را در بر داشت. این رویداد شطرنجی که در ۶ دور انجام شد، با کنترل زمانی ۱۰ دقیقه برای هر بازیکن به همراه ۵ ثانیه پاداش به ازای هر حرکت، جذابیت خاصی داشت.

در میان ۲۰ شرکت‌کننده که ۱۴ بازیکن دارای درجه بین المللی بودند، ابوالفضل خانعلی‌زاده با درخشش و دید استراتژیک خود به مقام اول دست یافت. پیمان طباطبایی با یک شکست جایگاه دوم را به دست آورد. مهدی جلیلی نیز با قبول شکست در برابر بازیکنان رده اول و دوم جدول، سوم شد. این مسابقه در غیاب نوجوانان سرگرم امتحانات، شاهد حضور پیشکسوتان برجسته در عرصه شطرنج بود. علیرضا فریدونی در رقابتی تنگاتنگ به عنوان پیشکسوت برتر، بار دیگر توان شطرنجی خود را به رخ حریفان کشید.

این مسابقات جدا از یک رویداد ورزشی، نمایشگاهی از هنر استراتژیک و تفکر عمیق در شطرنج بود. شرکت‌کنندگان با هر حرکت خود، مهارت و دقت عمیق خود را به نمایش گذاشتند. دوستداران شطرنج نیز شاهد رقابت‌های تنگاتنگ و لحظات هیجان‌انگیز بودند.

پیش از این مسابقه نیز مسابقه هفتگی رده سنی برگزار و آریا کنگ آوری با درخشش خیره کننده خود مقام نخست را بدست آورد. برادران اسماعیلی (پرهام و مهدیار) دوم و سوم شدند.

مسئول برگزاری: علی نظری، سرداور: حمید مومیوند و جانشین سرداور: پیمان طباطبایی

[لینک مسابقه رپید: Chess-Results Server Chess-results.com – Baharestan Rapid Weekly 1402/10/01]

هدف ما ارائه نگاهی عمیق‌تر به جهان شطرنج و ارتقای فرهنگ و دانش این ورزش فکری در میان علاقه‌مندان است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =

دکمه بازگشت به بالا