مسابقات

مسابقه استاندارد غیر ریتد زیر ۱۹۰۰ جام رمضان

هیجان و رقابت در مسابقه استاندارد جام رمضان ۱۴۰۳

اولین مسابقه شطرنج استاندارد سال که از تاریخ ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ لغایت ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ با حضور جمعی از اساتید و مستعدین برگزار شد، نمایشی از تمرکز و رقابت فشرده را در برداشت. این رویداد شطرنجی که در ماه مبارک رمضان و در ۷ دور انجام شد، با کنترل زمانی ۴۰ دقیقه برای هر بازیکن به همراه ۳۰ ثانیه پاداش به ازای هر حرکت، جذابیت خاصی در ساعات پس از افطار داشت. در این رویداد هیجان انگیز، شاهد رقابتی نفس گیر بین شرکت کنندگان بودیم که هر یک تلاش می کردند بهترین استراتژی ها و مهارتهای تاکتیکی خود را به نمایش بگذارند.

نام آوران

در این مسابقه که مشارکت ۱۵ شرکت کننده گرمابخش آن بود، ارسطو بدلی اجیرلو نوجوان شکست ناپذیر با تمرکز قوی و استراتژی های نوین و غلبه بر تمامی اساتید بزرگسال توانست مقتدرانه جایگاه نخست را از آن خود کند. این عنوان در حالی به دست آمد که قهرمانی ارسطو پیش از آغاز دور پایانی قطعی شده بود. علی نظری و مهدی جلیلی که در دور سوم در یک مصاف تماشایی به تساوی رضایت داده بودند برای کسب عنوان دومی با دقت و حرکات مدبرانه تا آخرین لحظه تلاش کردند اما این نظری بود که به دلیل گره گشایی دوم شد. جلیلی نیز مزد ارائه بازی های محکم و منطقی خود را گرفت و سوم شد.

یکی از نقاط عطف مسابقه، درخشش یوسف نظری به عنوان نوجوان برتر بود. یوسف با استعداد و پتانسیل قابل توجه خود به ویژه با تساوی در برابر قهرمان جدول نشان داد که آینده ای درخشان در انتظار وی است.

این مسابقه نشان دهنده ارزش های تعالی بخش و آموزه های شطرنج شامل شکیبایی، انضباط و اندیشه راهبردی بود. شرکت کنندگان در دورهای مسابقه با ارائه بازی های نوآورانه، مهارت های خود و حریفان را به چالش کشیدند. حاضرین نیز مجذوب لحظات حساس بازی ها شدند.

کادر برگزاری

مسئول برگزاری و سرداور: علی نظری و مسئول قرعه کشی: حمید مومیوند

لینک مسابقه: [Chess-Results Server Chess-results.com – Baharestan UnratedSTD Ramadan 1403]

هدف ما ارائه نگاهی عمیق‌تر به جهان شطرنج و ارتقای فرهنگ و دانش این ورزش فکری در میان علاقه‌مندان است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =

دکمه بازگشت به بالا