مسابقات

مسابقه رپید عید فطر ۲۲ فروردین ۱۴۰۳

هیجان و رقابت در اولین مسابقه رپید عیدفطر فروردین ماه ۱۴۰۳

سومین مسابقه شطرنج رپید غیر ریتد آزاد به مناسبت نخستین روز عیدفطر که در تاریخ ۱۴۰۳/۰۱/۲۲ با حضور جمعی از اساتید و مستعدین برگزار شد، نمایشی از تمرکز و رقابت فشرده را در برداشت. این رویداد شطرنجی که در ۶ دور انجام شد، با کنترل زمانی ۱۰ دقیقه برای هر بازیکن به همراه ۵ ثانیه پاداش به ازای هر حرکت، جذابیت خاصی داشت. در این رویداد هیجان انگیز، شاهد رقابتی نفس گیر بین شرکت کنندگان بودیم که هر یک تلاش می کردند بهترین استراتژی ها و مهارتهای تاکتیکی خود را به نمایش بگذارند.

نام آوران

در این مسابقه که ۱۰ نفر از ۱۷ شرکت کننده، دارای درجه بین المللی بودند، علی نظری با تمرکز قوی و استراتژی های نوین و مدرسه ای توانست با نبوغ و دقت بالا جایگاه نخست را از آن خود کند. علیرضا سوسنی منگودهی رقیب سرسخت وی با دقت و حرکات مدبرانه تا آخرین لحظه برای کسب عنوان تلاش کرد اما هم امتیاز با وی و به دلیل گره گشایی امتیاز در نهایت دوم شد. بهزاد رزمی نیز در این رقابت با ارائه بازی های محکم و منطقی، استحکام تاکتیک های خود را به رخ رقبا کشید و هم امتیاز با رتبه های یک و دو جدول به دلیل گره گشایی امتیاز سوم شد.

یکی از نقاط عطف مسابقه، درخشش رضا رضائی گرجان به عنوان نوجوان برتر و کوثر علیزاده مستان آباد به عنوان بانوی برتر بود. رضا و لاوین با استعداد و پتانسیل قابل توجه خود، نشان دادند که آینده ای درخشان در انتظار آنهاست.

این مسابقه نشان دهنده ارزش های تعالی بخش و آموزه های شطرنج شامل شکیبایی، انضباط و اندیشه راهبردی بود. شرکت کنندگان در دورهای مسابقه با ارائه بازی های نوآورانه، مهارت های خود و حریفان را به چالش کشیدند. حاضرین نیز مجذوب لحظات حساس انتهای بازی ها شدند.

کادر برگزاری

مسئول برگزاری و سرداور: علی نظری و مسئول قرعه کشی: حمید مومیوند

لینک مسابقه: [Chess-Results Server Chess-results.com – Baharestan Rapid Fetr Cup 1403/01/22]

هدف ما ارائه نگاهی عمیق‌تر به جهان شطرنج و ارتقای فرهنگ و دانش این ورزش فکری در میان علاقه‌مندان است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 1 =

دکمه بازگشت به بالا