مسابقات

مسابقه رپید آزاد هفتگی ۲۴ آذر ۱۴۰۲

هیجان و رقابت در مسابقات رپید هفتگی بیست و چهارم آذر ماه ۱۴۰۲

مسابقه شطرنج رپید آزاد هفتگی که در تاریخ ۱۴۰۲/۰۹/۲۴ برگزار شد، نمایشی از استعداد، تمرکز و رقابت فشرده را در بر داشت. این رویداد شطرنجی که در ۶ دور انجام شد، با کنترل زمانی ۱۰ دقیقه برای هر بازیکن به همراه ۵ ثانیه پاداش به ازای هر حرکت، جذابیت خاصی داشت.

در میان ۲۹ شرکت‌کننده که ۱۶ بازیکن دارای درجه بین المللی بودند، پیمان طباطبایی با درخشش و دید استراتژیک خود به مقام اول دست یافت. حمید مومیوند با پذیرش شکست در برابر وی جایگاه دوم را به دست آورد. ابوالفضل خانعلی‌زاده نیز سومین جایگاه را از آن خود کرد. این مسابقه همچنین شاهد حضور نوجوانان برجسته در عرصه شطرنج بود. سیدحسین صفوی با عنوان نوجوان برتر، آینده‌ای روشن را برای خود در این رشته ترسیم کرد.

در حاشیه مسابقه رپید، مسابقه برق آسا با کنترل زمانی ۳ دقیقه برای هر بازیکن به همراه ۲ ثانیه پاداش به ازای هر حرکت، بین علاقه مندان شطرنج برگزار گردید. حسن شجاعی با دقت در زمانی بسیار کوتاه حریفان را یکی پس از دیگری ناکام گذاشته و مقام نخست را از آن خود کرد. محمد نصیری مقام دوم را از آن خود کرد و علی صدیقی به جایگاه سوم رسید.

این مسابقات جدا از یک رویداد ورزشی، نمایشگاهی از هنر استراتژیک و تفکر عمیق در شطرنج بود. شرکت‌کنندگان با هر حرکت خود، مهارت و دقت عمیق خود را به نمایش گذاشتند. دوستداران شطرنج نیز شاهد رقابت‌های تنگاتنگ و لحظات هیجان‌انگیز بودند.

مسئول برگزاری: علی نظری، سرداور: حمید مومیوند و جانشین سرداور: پیمان طباطبایی

[لینک مسابقه رپید: https://chess-results.com/tnr865347.aspx?lan=1&art=1&turdet=YES]

هدف ما ارائه نگاهی عمیق‌تر به جهان شطرنج و ارتقای فرهنگ و دانش این ورزش فکری در میان علاقه‌مندان است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − چهار =

دکمه بازگشت به بالا